Kajínek odmítl vypovídat v procesu se svými dozorci

Za zdmi mírovské věznice začal proces se dvěma dozorci, kteří jsou podezřelí ze zanedbání povinností v době útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Sám Kajínek, který byl kvůli procesu už před měsícem do Mírova tajně převezen z valdické věznice, odmítl o okolnostech svého útěku vypovídat. V improvizované soudní síni v mírovské věznici strávil jen asi dvě minuty. Jeho písemná výpověď byla pouze přečtena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během prvního dne procesu bylo vyslechnuto sedm svědků, jejich rozporuplné výpovědi vynesly na světlo řadu nesrovnalostí. Dozorci, kterým hrozí až tři roky vězení, obvinění ze zanedbání svých povinností popírají. Jejich obhajobu podpořil i doživotně odsouzený vězeň Martin Vlasák. Ten byl v době útěku s Kajínkem na cele. Líčení bude pokračovat zítra.

Proces má objasnit okolnosti, za kterých se Jiřímu Kajínkovi podařilo loni na podzim uprchnout z jedné z nejpřísněji střežených věznic v České republice, a odpovědět například na otázku, jak se do Kajínkovi cely dostalo několik nástrojů včetně diamantové šňůry, s jejíž pomocí přeřezal mříže. Státní zástupce dozorce obžaloval z maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti a z porušování dozorčí služby.

Igor Maňour, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme