Kajínek požádal o obnovení svého procesu

Kajínkův obhájce Jaroslav Bárta se chystá obnovit proces, v němž byl prchající vězeň Jiří Kajínek před dvěma lety odsouzen na doživotí za vraždu plzeňského podnikatele Štefana Jandy. Od Kajínka k tomu dostal plnou moc na přelomu roku, tedy ještě před jeho útěkem z vězení Mírov. Píše to dnešní Plzeňský deník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bárta listu vysvětlil, že se chystá podat ministru spravedlnosti podnět ke stížnosti pro porušení zákona. Ten pak rozhodne, zda stížnost podá k Nejvyššímu soudu. Podle něj Nejvyšší soud může stížnost zamítnout nebo vrátit k projednání. Tak by se případ mohl eventuálně vrátit zpět k plzeňskému soudu i v případě Kajínkovy nepřítomnosti, tedy nebude-li do té doby dopaden.

Důvodem podání podnětu ke stížnosti je podle advokáta fakt, že při hlavním líčení nebyly provedeny všechny důkazy. Především se to týká rekonstrukce na místě činu spojené s vyšetřovacím pokusem. "Tento důkaz jsme navrhovali, ale nebylo nám vyhověno. Trvám na něm i s tím rizikem, že by mohl svědčit proti mému klientovi," řekl Bárta Plzeňskému deníku. Trvá na tom, že při tak závažné věci nesmí rekonstrukce s vyšetřovacím pokusem chybět.

Kajínek Bártovi z vězení napsal, že nevěří ve spravedlnost, ale pověřil advokáta podáním stížnosti. Podle Bárty je Kajínek komunikativní a velice inteligentní. Jeho útěk z vězení ho nepřekvapil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme