Kajínek požádal o obnovení svého procesu

Kajínkův obhájce Jaroslav Bárta se chystá obnovit proces, v němž byl prchající vězeň Jiří Kajínek před dvěma lety odsouzen na doživotí za vraždu plzeňského podnikatele Štefana Jandy. Od Kajínka k tomu dostal plnou moc na přelomu roku, tedy ještě před jeho útěkem z vězení Mírov. Píše to dnešní Plzeňský deník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bárta listu vysvětlil, že se chystá podat ministru spravedlnosti podnět ke stížnosti pro porušení zákona. Ten pak rozhodne, zda stížnost podá k Nejvyššímu soudu. Podle něj Nejvyšší soud může stížnost zamítnout nebo vrátit k projednání. Tak by se případ mohl eventuálně vrátit zpět k plzeňskému soudu i v případě Kajínkovy nepřítomnosti, tedy nebude-li do té doby dopaden.

Důvodem podání podnětu ke stížnosti je podle advokáta fakt, že při hlavním líčení nebyly provedeny všechny důkazy. Především se to týká rekonstrukce na místě činu spojené s vyšetřovacím pokusem. "Tento důkaz jsme navrhovali, ale nebylo nám vyhověno. Trvám na něm i s tím rizikem, že by mohl svědčit proti mému klientovi," řekl Bárta Plzeňskému deníku. Trvá na tom, že při tak závažné věci nesmí rekonstrukce s vyšetřovacím pokusem chybět.

Kajínek Bártovi z vězení napsal, že nevěří ve spravedlnost, ale pověřil advokáta podáním stížnosti. Podle Bárty je Kajínek komunikativní a velice inteligentní. Jeho útěk z vězení ho nepřekvapil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme