Kajínek se skrýval na pražské Velké Ohradě

V panelovém domě v Kurzově ulici na sídlišti Velká Ohrada v Praze 5 se skrýval uprchlý vězeň Jiří Kajínek. Tam dnes kolem 18:00 policie také dvojnásobného vraha dopadla. Svědek zásahu řekl České televizi a ČTK, že přijela jednotka rychlého nasazení, měli dvě modré dodávky. Na střeše byli dva policisté, kteří jistili další dva na lanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na lanech podle něj vyrazili okno v pátém patře, zaznělo pět až šest explozí akustických výbušek a poté vnikli dovnitř. Kajínek v té chvíli ležel v posteli. Za několik minut policisté Kajínka vyvedli ven, na hlavě měl bílé prostěradlo. Naložili ho do zamřížovaného policejního automobilu a odvezli ho. Podle policejní mluvčí Ivany Zelenákové byl Kajínek převezen do jedné z pražských věznic.

Lidé z Velké Ohrady si podle ní dělali až do poslední chvíle z Kajínkova útěku legraci. Někteří obyvatelé uváděli, že v domě v Kurzově ulici bydleli i policisté. Podle nepotvrzených informací svědků patřil byt manželce jednoho z Kajínkových spoluvězňů.

Před domem stály ještě ve 22:00 policejní automobily a policisté stále byt prohledávají. Dům je uzavřen a policie novináře nevpustila dovnitř.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme