Kajínek se skrýval na pražské Velké Ohradě

V panelovém domě v Kurzově ulici na sídlišti Velká Ohrada v Praze 5 se skrýval uprchlý vězeň Jiří Kajínek. Tam dnes kolem 18:00 policie také dvojnásobného vraha dopadla. Svědek zásahu řekl České televizi a ČTK, že přijela jednotka rychlého nasazení, měli dvě modré dodávky. Na střeše byli dva policisté, kteří jistili další dva na lanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na lanech podle něj vyrazili okno v pátém patře, zaznělo pět až šest explozí akustických výbušek a poté vnikli dovnitř. Kajínek v té chvíli ležel v posteli. Za několik minut policisté Kajínka vyvedli ven, na hlavě měl bílé prostěradlo. Naložili ho do zamřížovaného policejního automobilu a odvezli ho. Podle policejní mluvčí Ivany Zelenákové byl Kajínek převezen do jedné z pražských věznic.

Lidé z Velké Ohrady si podle ní dělali až do poslední chvíle z Kajínkova útěku legraci. Někteří obyvatelé uváděli, že v domě v Kurzově ulici bydleli i policisté. Podle nepotvrzených informací svědků patřil byt manželce jednoho z Kajínkových spoluvězňů.

Před domem stály ještě ve 22:00 policejní automobily a policisté stále byt prohledávají. Dům je uzavřen a policie novináře nevpustila dovnitř.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme