Kajínek utekl po spletených prostěradlech

Policie vyšetřuje odpovědnost za včerejší útěk Jiřího Kajínka, odsouzeného za dvojnásobnou vraždu na doživotí, z věznice Mírov na Šumpersku, nejtěžšího žaláře v zemi. Kajínkovi se totiž podařilo nejprve přeřezat tyč mříže na okně své cely způsobem a za okolností, které jsou ještě v šetření.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K útěku použil lano spletené z prostěradel, na jehož konec upevnil takzvanou „kotvu“ zhotovenou z části postele. Poté, co odsouzený prolezl otvorem v mříži, překonal po laně ostrahové pásmo i hradební zeď. Byl však spatřen strážným a po výzvě a varovném výstřelu, na který nereagoval, na něj strážný vystřelil. Není ale jasné, zda se mu podařilo utíkajícího trefit.

Mírovská věznice je proslulá tím, že se z ní už desítky let nepodařilo nikomu utéct. Poslední neúspěšný pokus, kdy se vězni dostali až za hradby, zaznamenala věznice před 24 lety.

Kájínek byl loni odsouzen za dvojnásobnou nájemnou vraždu, když zastřelil na objednávku podnikatele a muže z jeho ochranky. Druhý bodyguard vražedný útok přežil. Vrah tvrdil, že policie obvinění proti němu vykonstruovala. Policistům podle předposledního vydání časopisu Týden vyhrožoval, že je po útěku z vězení všechny popraví.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme