Kajínka vyslýchali kvůli možným obviněním dozorců

Vyšetřovatel dnes vyslechl dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka. Výslech se týkal možného pochybení dozorců ve věznici Mírov na Šumpersku, odkud koncem října Kajínek uprchl. Dva mírovští dozorci jsou totiž v souvislosti s jeho únikem stíháni pro porušení svých povinností a maření úkonů veřejného činitele z nedbalosti. Žádné výsledky ale rozhovor nepřinesl. Kajínkova výpověď podle vyšetřovatele nesouvisela s trestnými činy, za které byl vrah Kajínek potrestán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě vyšetřovatele a šéfa úřadu vyšetřování v Šumperku se Kajínkova výslechu zúčastnil i obhájce obou obviněných dozorců. Zhruba pětačtyřicetiminutový výslech se uskutečnil v Kajínkově „nové“ cele a během něj byl Kajínek od ostatních oddělen mříží. Vyšetřovatel ani Harciník nevyloučili, že za Kajínkem znovu v této souvislosti do Valdic přijedou. „Bohužel, musím konstatovat, že jeden výslech je málo na to, aby došlo k navázání nějakého kontaktu mezi vyšetřovatelem, případně svědkem nebo jinou osobou,“ podotkl vyšetřovatel.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme