Kalamita už jen v okrese Nový Jičín

Silničáři odvolali sněhovou kalamitu ve většině postižených okresů. Teď už se s výjimečným stavem a neprůjezdnými silnicemi můžete potkat pouze v okrese Nový Jičín, kde by kalamitní stav mohl být odvolán během pátku. V noci na pátek meteorologové očekávají teploty pod bodem mrazu, silnice budou zřejmě namrzat a hrozí nebezpečí náledí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová kalamita | Foto: Vladislav Galgonek, Martin Hromádka | Zdroj: ČTK

Sněhová kalamita byla už odvolána na Bruntálsku. Neprůjezdné jsou ještě tři vozovky, ale silničáři doufají, že i tyto úseky zprovozní nejpozději do dnešního večera. Na některých místech jsou cesty kvůli sněhu zúžené. Sněhová kalamita zasáhla téměř všechny okresy Moravskoslezského kraje minulý pátek. Na Opavsku odvolali kalamitní stav ve čtvrtek dopoledne

Meteorologové ale varují, že po sněhové pohromě hrozí na našem území ledová kalamita. Dnešní smíšené a dešťové srážky mohou večer a v noci namrzat a silnice by se mohly pokrýt ledem. Právě ledová kalamita by mohla mít vážnější následky než přívaly sněhu a vichřice z minulých dnů.

Už ve středu večer byl odvolán na Přerovsku a Rychnovsku - během noci pak zrušili silničáři kalamitní stav i na Jesenicku. Všechny silnice v nižších polohách okresu Rychnov nad Kněžnou by proto měly být sjízdné. Cestáři se budou soustředit na chemické ošetření komunikací. V Orlických horách vyžaduje jízda plnou pozornost. Všechny komunikace byly sice zprůjezdněny, ale například úsek mezi Deštným a Šerlichem je obklopen až třímetrovými bariérami a protažen pouze pro jeden směr. Vítr v oblasti se už utišil.

Neprůjezdný dlouho zůstával silniční úsek Horní Halže - chata Nástup v horské oblasti Chomutovska. Silnice vede z Chomutova do lyžařského střediska Klínovec. Ostatní horské úseky udržují silničáři sjízdné. Silničáři uvolnili uzavřený asi dvoukilometrový úsek vozovky třetí třídy z Libyně na hranici karlovarského okresu na Lounsku.

S nepříznivým počasím na Novojičínsku se potýkají také železničáři. Zatím není sjízdná trať mezi Frenštátem a Veřovicemi, kde jsou až čtyřmetrové závěje. Podobná situace je i v Jeseníkách, kde je zavřený úsek mezi Javorníkem a Velkou Kraší. V obou místech ale funguje náhradní autobusová doprava.

Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz . Pokud se dostanete do dopravních potíží, zavolejte nám do Českého rozhlasu na pražský telefon 21552105.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme