Kalamitní stav už jen na Jesenicku

Na Jesenicku silničáři opět vyhlásili kalamitní stav. Odpoledne zprůjezdnili tři zaváté silnice na Javornicku, ale uzavřeli vozovky u Starošic a Rejvízu. Silný vítr stále na cestách vytváří závěje sněhu. Se situací se naopak vypořádali cestáři na Opavsku a v Liberci, kde byla kalamita odvolána. I tam jsou ovšem silnice sjízdné s opatrností a v horských oblastech jen se zimní výbavou. V podvečer byl kalamitní stav odvolán i na Rychnovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh komplikuje dopravu | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Kalamitní stav v okrese Rychnov nad Kněžnou potrvá pravděpodobně do večera. Situace se tam ale oproti neděli zlepšuje. Dopoledne byly stále nesjízdné některé horské úseky, jako například komunikace III. třídy č. 311 mezi obcemi Deštné a Orlické Záhoří. Silničáři zvažují odvolání kalamity v 18 hodin - zatím silnice rozšiřují a jsou připraveni na očekávaný silný nárazový vítr.

Slunečné zimní počasí a teplota 10 stupňů pod bodem mrazu - takový je Štědrý den v Libereckém kraji. Po čtyřech dnech sněhové kalamity tak mohli jablonečtí silničáři podle jejich ředitele Jana Douděry odvolat kalamitní stav. "Už to máme v podstatě uklizený, takové ty páteřní komunikace III. třídy jsou velice schopný, takže jsme to odvolali, i když se sem zase řítí nějaká sněhová bouřka".

Jak Českému rozhlasu dopoledne potvrdil dispečer Technických služeb Liberce Josef Berka, situace se už stabilizovala i na městských komunikacích. "Všechny komunikace I. a II. kategorie jsou průjezdné téměř v normální šířce, na všech komunikacích III. třídy se ještě pracuje."

Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz . Pokud se dostanete do dopravních potíží, zavolejte nám do Českého rozhlasu na pražský telefon 21552105.

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme