Kalousek odmítá podíl státu na vracení dotací z ROP Severozápad

Na vracení části peněz z dotačního programu Severozápad do Bruselu by se měl podílet také stát. Myslí si to předseda výboru regionální rady Jaroslav Komínek z KSČM po jednáních ze zástupci ministerstev. Ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 tomu ale není nakloněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo dotačního úřadu Regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Podle Komínka je možná dohoda o určité spoluúčasti státu a také dalších příjemců. Miroslav Kalousek ale dnes Českému rozhlasu potvrdil, že vracení peněz bude především na Ústeckém a Karlovarském kraji.

„Regionální operační program je věcí regionální rady a o těch programech plně rozhodovali zástupci příslušných krajů,“ řekl Kalousek a dodal:

„Jednání o tom, do jaké míry se na tom mohou podílet krajské rozpočty a příjemci dotací, probíhat mohou. Nicméně dokud budu ministr financí, vylučuji participaci státního rozpočtu.“

Stanovisko ministerstev a výboru regionální rady má do Bruselu dojít do listopadu. Teprve pak Evropská komise určí konečnou částku, kterou bude chtít zpátky. Předběžně se mluví o třech a půl miliardě korun.

Věra Pfeifferová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme