Kalousek: Oranžový Senát reformy nezastaví

Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek prohlásil, že i když se Senát po úspěchu ČSSD zbarví do oranžova, reformy to nezastaví. Podle Kalouska je to jen o pár týdnů zbrzdí. Vláda proto bude zákony předkládat s předstihem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek během tiskové konference TOP 09

Miroslav Kalousek během tiskové konference TOP 09 | Foto: Tomáš Adamec

Kalousek spočítal, že opozicí ovládaný Senát může vládní návrhy zpozdit o pět týdnů. Přesně tolik bude podle něj trvat přehlasování senátního veta vládních norem Poslaneckou sněmovnou.

Svůj mandát obhájili pouze dva senátoři TOP 09 a jejich klub tak nyní bude pětičlenný. V Praze 10 obhájil mandát senátorem Jaromír Štětina, který porazil starostu městské části Vladislava Lipovského z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svůj mandát obhájil senátor TOP 09 Jaromír Štětina

Štětina ale za nejdůležitější považuje, že se do senátu za Prahu 10 dostane zástupce pravice a zástupce koalice. „Šlo o chlapský souboj a já jsem to nevnímal jako stranickou záležitost,“ prohlásil Štětina.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme