Kalousek se k možnému založení nové strany stále nechce vyjadřovat

Poslanec a exministr financí Miroslav Kalousek se stále nechce vyjadřovat k možnému založení nové politické strany. Řekl to v rozhovoru pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu. Kalouskovi se nelíbí současný vývoj názorů v KDU-ČSL. Podle něj také v parlamentu chybí středopravá konzervativní strana. Jestli ji ale založí, nepotvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: ČRo

"Přemýšlím o tom, co budu dělat po evropských volbách. Rozhodl jsem se jednoznačně, že nebudu kandidovat za KDU-ČSL. Jsou pro mě dvě cesty: buď ty ideje, kterým věřím a které dnes už neprosazuje KDU-ČSL, se budu snažit prosazovat v rámci nějakého nového politického uskupení, o kterém opravdu s přáteli přemýšlím a bavíme se o tom, jak by bylo životaschopné, nebo prostě z veřejného života odejdu," řekl Kalousek Radiožurnálu.

Rádiu Česko pak Kalousek potvrdil, že se v rámci KDU-ČSL už nebude nijak angažovat, a to bez ohledu na výsledek nadcházejícího lidoveckého sjezdu.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Související příspěvky:
Čunek: Lidovci budou od 9. května v opozici
Několik lidoveckých poslanců podepsalo dohodu o vládě
Jiří Čunek se rozhodl odejít z vlády, premiér to vítá
Lidovci usilují o to, aby žádný ministr za KDU-ČSL nemusel odejít z vlády
Kalousek nebo Čunek? Lidovce čeká tvrdá diskuse o změnách ve vládě
Jihočeští lidovci se zastali Kalouska a vyzvali Čunka k rezignaci
Topolánek chce odvolání Čunka, vedení lidovců zase Kalouska
Jiří Čunek na sjezdu kritizoval nejednotu KDU-ČSL

Martin Veselovský, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme