Kalousek: V Praze by měla zvítězit antikmotrovská politika

TOP 09 podle předběžných výsledků zvítězila ve všech pražských obvodech. Její místopředseda Miroslav Kalousek je ochoten v zájmu očištění hlavního města od lobbistů a kmotrů doporučit spolupráci napříč politickým spektrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek společně s lídry strany na tiskové konferenci TOP 09 k průběžným výsledkům voleb. | Foto: Tomáš Adamec

„Jasně se prokázalo, že TOP 09 není projekt na jedno volební použití, že je to dlouhodobá konzervativní nabídka, která dokáže oslovovat určitou část voličů v celé republice,“ upozorňuje Kalousek.

„Vždy můžete chtít uspět o trochu více. Konzervativní nabídka nebude v české společnosti dominantním názorem. Nicméně je vidět, že zakořenil,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek po 18. hodině mluví o průběžných výsledcích

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka prohlásil, že výsledek senátních voleb bude mít přímý vliv na činnost vlády. Kalousek toto tvrzení zmírňuje odvoláním na ústavu.

„Když bude v senátu levicová většina, může pouze zbrzdit vládní reformní návrhy. Vláda se podle ústavy zpovídá pouze poslanecké sněmovně, jen u ní žádá o důvěru.“

Výsledek voleb do pražského zastupitelstva naznačuje, že TOP 09 ponese větší tíhu zodpovědnosti za Prahu než ostatní strany. Kalousek zdůrazňuje dlouhodobou snahu strany o vrácení důvěryhodnosti a důstojnosti pražskému magistrátu.

„Jakkoli jsou pro mne na celostátní úrovni důležité pojmy pravice a levice, tak v komunální politice obecně a v Praze zejména jsou zásadní pojmy antikmotrovská nebo kmotrovská politika,“ vysvětluje vůli spolupracovat s ostatními stranami.

„Mé doporučení by bylo: jednejte kromě komunistů se všemi a spolupracujte s těmi, kteří nejsou propojeni s se známými pražskými strukturami lobbistickými, které silně ovlivňovaly chod magistrátu v minulých letech,“ dodává.

Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Petr Nováček, Martin Veselovský, Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme