Kam o víkendu vyrazit místo pečení cukroví

V tomto vydání našeho pravidelného magazínu nabízíme celou řadu nápadů a tipů, co můžete se svými blízkými v sobotu a v neděli podniknout místo, abyste uklízeli nebo pekli cukroví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jmelí

Dominanta města Nepomuk - zámek Zelená hora - o tomto víkendu ožije staročeskými vánočními trhy. Co všechno tu můžete vidět a slyšet, nám prozradil manažer mikroregionu Nepomucko Jiří Holec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Holec o trzích

Bohatou vánoční nadílku pro vás na tuto sobotu připravil také Český rozhlas. Ve 14 hodin vystoupí na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad Leona Machálková, Ivan Hlas, Dobrý večer Qvintet, Schovanky, Nové Apollo a celá řada dalších oblíbených interpretů. Od 9 do 17 hodin navíc můžete přímo na místě darovat hračku pro handicapované děti.

Shakespearova Hamleta uvede zítra Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Režie dramatu se ujal ředitel divadla Jan Burian a v hlavních rolích se představí Viktor Limr, Pavel Pavlovský, Monika Švábová, Andrea Černá a Klára Kovaříková. Přední plzeňská scéna uvádí Hamleta opět po 27 letech.

Návštěvníci olomoucké zoologické zahrady si mohou o víkendu prohlédnout celý areál s cizokrajnými zvířaty také na běžkách. Na Svatém Kopečku, kde zoologická zahrada sídlí, je v současné době 20 centimetrů sněhu a další stále přibývá. V Olomouci chovají na 1200 zvířat, včetně 42 ohrožených druhů.

Určitě mi dáte za pravdu, že v zimě se tipy na výlet hledají o poznání hůř než na jaře nebo v létě. I tak je ale z čeho vybírat. Pokud máte rádi romantiku a navíc byste se chtěli projet po unikátní železniční trati, určitě byste měli o víkendu zamířit na Bruntálsko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více už prozradí Martin Knitl z Českého rozhlasu Ostrava.

V těchto dnech můžete v mnoha našich městech navštívit tradiční adventní trhy. Ty, které zítra začínají v Hořicích v Podkrkonoší, se ale od ostatních přece jen budou v mnohém lišit. Jak nám prozradila místostarostka Zdenka Vaškovová, k vidění tu budou výhradně tradiční řemesla a vánoční výrobky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdenka Vaškovová o adventních trzích

Adventní trhy v Hořicích můžete navštívit zítra od 10 do 16 hodin. V 17 hodin pak na ně naváže adventní koncert s vánočními koledami a hudbou starých mistrů.

České šlechtice v roli diplomatů přibližuje výstava, která probíhá v Toskánském paláci v Praze. Třetí část výstavního cyklu nazvaného "Šlechta ve službách diplomacie" přibližuje působení českých aristokratů v Polsku, Dánsku, Německu a Francii a zvláštní část expozice je věnována řádu Maltézských rytířů. Návštěvníci výstavy uvidí vzácné portréty, dobové uniformy, řády, mince, ale třeba i na zakázku vyráběný porcelán se šlechtickými erby. Expozice je přístupná až do 10.února příštího roku, a to denně mimo pondělí vždy od 10 do 17 hodin.

Výstava, představující dílo jednoho z nejznámějších českých výtvarných umělců Maxe Švabinského, začala ve středu v prostorách Valdštejnské jízdárny na Malé Straně v Praze. Expozice nazvaná "Ráj a mýtus" zahrnuje desítky kreseb, olejomaleb a grafických listů, pocházejících z přelomu 19. a 20.století. Přehlídka, která také podrobně dokumentuje umělcův podíl na výzdobě chrámu svatého Víta, je k vidění do 31.března příštího roku.

Příznivci rychlých kol se mohou dnes a zítra vydat do sportovní haly v Praze-Motole, kde vrcholí Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice. Na šampionátu startují muži do 23 let, ženy, junioři, žáci a kadeti. Soutěží se v kategorii Omnium a na programu bude také bodovací závod dvojic.

Tradiční, už sedmou výstavu betlémů a dalších vánočních výrobků můžete v těchto dnech navštívit v galerii M+M v Hranicích na Moravě. Co všechno expozice zahrnuje, prozradila Janě Zemkové pracovnice galerie Anna Musilová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anna Musilová o expozici

Tento týden byl na příděl sněhové pokrývky opravdu bohatý, a tak má pro nás Jaroslav Zvára jen samé příznivé zprávy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Zvára zve na hory

Markéta Kaclová, Miroslav Škraňka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme