Kam zamíří odcházející Forejt? Mohl by být asistentem, zní z ministerstva zahraničí

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt opouští svou funkci. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka jsou důvodem „osobní a zdravotní důvody“ a protokolář kvůli nim skončí k poslednímu prosinci. Sám Forejt svůj odchod zatím nekomentoval, přesto už jeho dosavadní zaměstnavatel, kterým je ministerstvo zahraničí, může zvažovat jeho budoucí karierní dráhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Forejt na tiskové konferenci na Pražském hradě. Archivní snímek. | Foto: Filip Jandourek

Ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt zůstává nadále zaměstnancem ministerstva zahraniční. Mluvčí resortu Michaela Lagronová Českému rozhlasu oznámila, že Forejt zatím čerpá takzvané služební neplacené volno.

Pokud jde o jeho další kariéru, má odcházející šéf protokolu nárok na pozici odpovídající jeho kvalifikaci.

„Byl by na nějaké pozici, která je na úrovni asistenta, případně nějakého nízkého řadového referenta," přiblížila Lagronová. Aby s ním ale ministerstvo mohlo cokoliv řešit, musí Forejt nejprve oficiálně oznámit, zda pro resort i nadále hodlá pracovat. "To se zatím nestalo,“ dodala Lagronová.

Forejt se vzdal místa šéfa hradního protokolu. Z osobních a zdravotních důvodů, tvrdí Ovčáček

Podle Hradu se Forejt rozhodl odejít z "osobních a zdravotních důvodů". Bez dalších detailů to v úterý Českému rozhlasu sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman už dříve otevřeně hovořil o tom, že se Forejt má stát velvyslancem ve Vatikánu. Vláda už dokonce měla jeho vyslání schválit. Není ale jisté, že získá svolení vatikánské strany.

Hříchy protokoláře Forejta: telefonát s Bradym, neviditelný Schapiro i neoprávněné používání titulu

Číst článek

Jiří Ovčáček nicméně odmítl sdělit, zdali Forejtův konec na vedoucím postu hradního protokolu souvisí s kompromitujícím videem, které se objevilo mezi novináři. Kompromitující videonahrávku nakonec od dvou mužů, kteří ho nabízeli, zakoupil server Hlídací pes. Nabídku na koupi videa obdržel také Český rozhlas.

"Omlouvám se, ale tuto záležitost nebudu komentovat," sdělil hradní protokolář. Forejtův nástupce prý ještě vybrán nebyl.

ČTK v úterý informovala o tom, že kancléř Vratislav Mynář už jedná s někdejším hradním protokolářem Miroslavem Sklenářem o možné "částečné spolupráci".

Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme