Kamera v knoflíku a falešné pasy. Policie dopadla gang, který podváděl v kasinu

Zdánlivě dokonale promyšlený plán na rychlé zbohatnutí měli čtyři cizinci. O peníze chtěli obrat ostravské kasino. Pořídili si kvůli tomu špionážní vybavení i falešné pasy. Jejich trik ale nevyšel. Teď už jsou všichni členové mezinárodního gangu ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poker | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Čtveřice cizinců si v Ostravě cíleně vytipovala hotel, který sousedí s kasinem. A zatímco dva ze skupiny zůstali na pokoji, ostatní se vydali do herny. Předem se patřičně připravili.

„Jeden z těch pachatelů byl osazen videotechnikou a technikou pro odposlech. V upravené košili měl na břiše knoflík, ve kterém měl implantovanou kameru,“ popsal ostravský kriminalista Jiří Tobiáš.

Jakmile kamera v knoflíku zachytila z podhledu karty, které krupiérka rozdávala, muži v pokoji je viděli na monitoru a informace posílali přes odposlechy hráčům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie dopadla mezinárodní gang, který podváděl při pokeru v herně v centru Ostravy. O případu natáčela Iva Havlíčková

„K tomu přizpůsobili svoji hru a takto obelhali obsluhu. Za zhruba dvě hodiny vyhráli 111 tisíc,“ dodává Tobiáš.

K podvodu došlo v herně v centru Ostravy, kde se hraje poker.

Zaměstnanec herny mimo mikrofon potvrdil, že se muži prokázali falešnými pasy. Neseděl jim věk se skutečností. Podezření manažera herny vzbudilo také to, že neustále vyhrávali, zavolal proto policisty.

Podvodníci v Česku prodávají pasy, doklady často končí v rukou migrantů

Číst článek

„Byly provedeny dvě domovní prohlídky, prohlídka nebytových prostor, ohledání místa činu v herně, kde byly nalezeny další důkazní materiály, jako tři falešné pasy a téměř půl milionu korun v hotovosti. Zajištěno bylo i motorové vozidlo, kterým do herny přijeli,“ popisuje kriminalista Jiří Tobiáš.

Vyšetřovatelé předpokládají, že skupina podváděla na více místech Česka. Obviněným mužům hrozí až osm let vězení.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme