Kamery na přerovském úřadě mají zabránit násilí

Zabránit brutalitě mají kamery na Městském úřadě v Přerově. Instalovala je tam policie a snímají všechna jednání na odboru sociálních věcí. Úředníci si totiž stěžovali na to, že musí čelit jak vulgárním nadávkám, tak i fyzickým napadením. Agresivní výstupy byly v poslední době na přerovské radnici na denním pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Videokamera

Tajemník radnice Jiří Bakalík doufá, že sázka na tento způsob ochrany úředníků vyjde. "Ne všechny věci jsou pro ně příjemné, reagují podrážděně. Stalo se nám v poslední době, že došlo i k fyzickým útokům. Abychom jim zamezili, chceme monitorovat chodby a vybrané nejkritičtější úseky a já věřím, že to bude i odrazující."

Vedoucí sociálního odboru přerovské radnice Ludmila Hošťálková říká, že po instalaci kamer se situace zlepšila. "Jednání na těchto pracovištích je zklidněno. Konflikty nevznikají. Kamery snímají pouze pohyb v místnostech. Je to bez zvuku. Jsou instalovány tak, že nesnímají údaje ze spisových materiálů ani z monitorů počítačů, takže nemohou uniknout nějaké informace."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme