Státní zástupce obžaloval řidiče kamionu. Za srážku s vlakem v Uhříněvsi mu hrozí osm let vězení

Osmašedesátiletý řidič kamionu, který na začátku září zůstal stát na železničním přejezdu v Uhříněvsi, je obžalovaný z obecného ohrožení z nedbalosti a zároveň z ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Do stojícího kamionu naboural vlak. Informaci o podání obžaloby serveru iROZHLAS.cz potvrdil obvodní státní zástupce pro Prahu 10 Richard Houdek. Řidiči hrozí až osm let vězení a zákaz činnosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 10 v předmětné věci podal dne 21.11.2019 na řidiče nákladního automobilu obžalobu pro zločin obecného ohrožení z nedbalosti podle § 273 odst. 1, odst. 2 písm. b), odst. 3 písm. b) trestního zákoníku v jednočinném souběhu s přečinem poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti podle § 277 odst. 1 trestního zákoníku,“ napsal státní zástupce Houdek serveru iROZHLAS.cz.

Strojvůdce o srážce s kamionem v Uhříněvsi: Zapřel jsem se ve strojovně a čekal, až to bouchne

Číst článek

Dodal, že je řidič stále ve vazbě. Státní zástupce ji pro něho požadoval z obavy, že by mohl mohl uprchnout a skrývat se. Soud bude o jejím prodloužení rozhodovat do 21. prosince.

Řidič na začátku září z neznámých důvodů zastavil mezi závorami na železničním přejezdu v Uhříněvsi.

Kamion se srbskou poznávací značkou, který převážel nářadí, na přejezdu podle Drážní inspekce zůstal stát více než dvě minuty, poté do něj narazil projíždějící vlak. Výstražná světla i závory na přejezdu přitom fungovaly. Z videa pořízeného jedním ze svědků události, které zveřejnil server iROZHLAS.cz, vyplývá, že řidič kamionu se zřejmě snažil z kolejí odjet, ale nepodařilo se mu to.

Vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil, při srážce se lehce zranilo osm lidí. Mezi nimi bylo i dítě a řidič vlaku. „Byl jsem pořezaný od skla a třísek. A druhý den jsem se probudil a měl jsem ztuhlé levé koleno,“ řekl už v září serveru iROZHLAS.cz strojvedoucí Tomáš Kadlec.

Škoda na vlaku, trati i vozidle se bezprostředně po nehodě odhadovala na víc než 35 milionů korun. Výší škody se stále zabývá také Drážní inspekce. Její mluvčí Jan Kučera uvedl, že posouzení nehody bude trvat ještě nejméně několik měsíců. 

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme