Kamiony mají problémy zejména v místech stoupání

V internetových debatách diskutující často spílají řidičům kamionů. Oni sami i jejich profesní svazy se brání, že dělají svou práci, jak nejlépe mohou a upozorňují na to, že na zasněžené, namrzlé vozovce čtyřicetitunové kolosy prostě zvládnout někdy nejdou. K lepší průjezdnosti by pomohlo, kdyby policie měla větší pravomoci omezit v zimě jízdy kamionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problémy mají hlavně kamiony | Zdroj: ČTK

Na tom, že kamiony představují na silnicích v zimě skutečný problém, se v pořadu Ozvěny dne shodli motoristický novinář Jakub Rejlek i ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

„Kamiony mají problémy především v místech stoupání, aniž by třeba došlo k nehodě. Už jen samotná jízda po dálnici je pro ně problémem,“ řekl Leoš Tržil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech s kamiony v zimě v Ozvěnách dne Radiožurnálu.mp3

Dodal, že kamiony mohou zablokovat dálnici, například když se předjíždějí.

Zimní pneumatiky by podle Jakuba Rejlka kamionům při sjízdnosti silnic hodně pomohly, ale ne ve všech případech.

„Má to své limity, protože kamion má daleko větší hmotnost, takže někdy jsou podmínky takové, že ani zimní pneumatika nemusí kamion posunout dál. Jde o to, na které nápravě má řidič pneumatiku nandanou,“ uvedl Jakub Rejlek.

Podle profesionálního řidiče Petra Jurča, který léta jezdil s kamionem a nyní řídí autobus, jsou největší dopravní problémy z celé Evropy u nás. Problém podle jeho slov spočítá především v nevhodné údržbě v České republice.

„Zkuste jet na zimních pneumatikách z Čech do Španělska a zničíte je za jednu cestu. To vám potvrdí každý dopravce,“ řekl Petr Jurčo.

Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme