Kamiony smí na silnice i v pátek a v sobotu, letní zákaz končí

Víkendové omezení jízdy kamionů je u konce. Zákaz v letních měsících platil i pro část pátku a soboty. Ode dneška až do příštího léta nesmějí na silnice auta nad 7,5 tuny už jen v neděli odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamiony

kamiony | Foto: Marián Vojtek

Podle mluvčího sdružení ČESMAD Martina Felixe se opatření příliš neosvědčilo. "Běžný motorista to nepoznal, snad jenom tím, že byla v pátek přeplněná parkoviště podél dálnic, nicméně vliv na bezpečnost nebo plynulost provozu jsme žádnou nepozorovali," řekl Felix.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí sdružení ČESMAD Martin Felix o letním zákazu jízdy kamionů

"Bohužel značné komplikace to přineslo z pohledu řidičů, kteří se nedostali na víkend domů i z pohledu dopravců a především jejich zákazníků, kteří museli upravit své pracovní postupy, případně zásobování," dodal mluvčí sdružení ČESMAD.

Hnutí Duha a Dopravní federace ale oponují, že o víkendech se v řadě měst a obcí opět zvýší exhalace a hluk z nákladní přepravy. A sníží se bezpečnost na silnicích.

Časově omezené zákazy jízd prý ale problém neřeší. Pomoci by podle nich mohlo rozšíření mýtného a jeho zdražení. Celoroční přísnější režim prosazují například Strana zelených a některé neziskové organizace.

Igor Maňour, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme