Kampaň o euroústavě bude mít na starosti premiér

Ministerstvo zahraničních věcí nepovede kampaň k evropské ústavní smlouvě. Vláda na svém středečním zasedání rozhodla, že informační kampaň bude mít na starosti přímo úřad premiéra Stanislava Grosse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie | Foto: europa.eu.int

Máme zkušenosti s kampaní před referendem a tým lidí, který zpracovává informace o unii - s tímto argumentem se chtělo ministerstvo zahraničí chopit kampaně k evropské ústavní smlouvě. Vláda jako celek ale rozhodla, že kampaň bude mít pod sebou přímo premiér Sstanislav Gross.

Jindřich Marek z tiskového odboru dodává: "Vláda považuje tuto problematiku za vnitropolitickou záležitost a domnívá se, že na Úřadu vlády bude lepší koordinace ve spolupráci se všemi resorty."

Na úřadu vznikne od 1. dubna odbor, který kampaň povede. V jeho čele bude stát Petra Mašínová, současná mluvčí stálé mise České republiky při Evropské unii. Kampaň by měla stát přes 200 milionů korun.

Je ale otázkou, zda budou o tzv. euroústavě rozhodovat lidé v referendu, nebo parlament. Politici mají na stole dva zákony o referendu. Pokud se ani na jednom neshodnou, budou dokument schvalovat poslanci a senátoři. Česká republika zůstává poslední zemí z unie, kde stále není jasné, kdo bude evropskou ústavu schvalovat.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme