Kampaň o euroústavě bude mít na starosti premiér

Ministerstvo zahraničních věcí nepovede kampaň k evropské ústavní smlouvě. Vláda na svém středečním zasedání rozhodla, že informační kampaň bude mít na starosti přímo úřad premiéra Stanislava Grosse.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie

vlajka Evropské unie | Foto: europa.eu.int

Máme zkušenosti s kampaní před referendem a tým lidí, který zpracovává informace o unii - s tímto argumentem se chtělo ministerstvo zahraničí chopit kampaně k evropské ústavní smlouvě. Vláda jako celek ale rozhodla, že kampaň bude mít pod sebou přímo premiér Sstanislav Gross.

Jindřich Marek z tiskového odboru dodává: "Vláda považuje tuto problematiku za vnitropolitickou záležitost a domnívá se, že na Úřadu vlády bude lepší koordinace ve spolupráci se všemi resorty."

Na úřadu vznikne od 1. dubna odbor, který kampaň povede. V jeho čele bude stát Petra Mašínová, současná mluvčí stálé mise České republiky při Evropské unii. Kampaň by měla stát přes 200 milionů korun.

Je ale otázkou, zda budou o tzv. euroústavě rozhodovat lidé v referendu, nebo parlament. Politici mají na stole dva zákony o referendu. Pokud se ani na jednom neshodnou, budou dokument schvalovat poslanci a senátoři. Česká republika zůstává poslední zemí z unie, kde stále není jasné, kdo bude evropskou ústavu schvalovat.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme