Kampaň před ratifikací ústavy EU má letos stát 80 milionů

Na 80 milionů korun přijde letos státní pokladnu kampaň na ratifikaci Evropské ústavy. Kdy a jakým způsobem o ratifikaci tohoto dokumentu Česko rozhodne, zatím není stále jasné. Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády už ale kampaň připravuje, vláda by ji měla schvalovat příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie

vlajka Evropské unie | Foto: europa.eu.int

Zakázky vlády, ale také granty pro nevládní a neziskové organizace a občanská sdružení - tak by měla vypadat kampaň před ratifikací evropské ústavy. Podle ředitelky odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády Petry Mašínové by kampaň měla především informovat. "Myslíme si, že občané by měli poslouchat prostě názory obou dvou stran."

Informace o Evropské ústavní smlouvě lze najít především na internetu. Lidé, kteří k němu přístup nemají, se mohou přijít poradit do informační kanceláře Evropského parlamentu v Praze. "Kancelář EP zatím nechystá, že by rozesílala ústavu do každé domácnosti, ale samozřejmě když sem občan přijde, tak mu ji ukážeme," říká informační úředník Michal Hubař.

O ratifikaci Evropské ústavy bude v nejbližší době rozhodovat Francie, a to referendem 29. května.

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme