Kampaň před ratifikací ústavy EU má letos stát 80 milionů

Na 80 milionů korun přijde letos státní pokladnu kampaň na ratifikaci Evropské ústavy. Kdy a jakým způsobem o ratifikaci tohoto dokumentu Česko rozhodne, zatím není stále jasné. Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády už ale kampaň připravuje, vláda by ji měla schvalovat příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie | Foto: europa.eu.int

Zakázky vlády, ale také granty pro nevládní a neziskové organizace a občanská sdružení - tak by měla vypadat kampaň před ratifikací evropské ústavy. Podle ředitelky odboru informování o evropských záležitostech Úřadu vlády Petry Mašínové by kampaň měla především informovat. "Myslíme si, že občané by měli poslouchat prostě názory obou dvou stran."

Informace o Evropské ústavní smlouvě lze najít především na internetu. Lidé, kteří k němu přístup nemají, se mohou přijít poradit do informační kanceláře Evropského parlamentu v Praze. "Kancelář EP zatím nechystá, že by rozesílala ústavu do každé domácnosti, ale samozřejmě když sem občan přijde, tak mu ji ukážeme," říká informační úředník Michal Hubař.

O ratifikaci Evropské ústavy bude v nejbližší době rozhodovat Francie, a to referendem 29. května.

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme