‚Šluknul a dvě hodiny o sobě nevěděl.‘ Syntetický kanabinoid je nepředvídatelná droga, říká vyšetřovatel

Skutečnost, že syntetický kanabinoid šířící se Ostravou zatím nemá více obětí, je spíše dílem náhody. Její uživatelé totiž měli štěstí, že psychotropní látku ve větší míře neužili spolu s dalšími drogami nebo s alkoholem, řekl vedoucí vyšetřování a náměstek ředitele pro službu kriminální policie Radim Wita.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné drogy v Moravskoslezském kraji | Zdroj: Policie ČR

Vyšetřovatel se domnívá, že policie nešíří zbytečnou paniku, protože droga je velmi nepředvídatelná. Navíc je její nástup velice rychlý. Distributoři ji proto některým postiženým vydávali za kvalitnější marihuanu.

Policie kvůli nebezpečné droze na Ostravsku obvinila šest mužů. Jeden člověk zemřel, 21 se otrávilo

Číst článek

„Skutečně máme po jednom šluku člověka, který má dva metry, měl vypito nějaké pivo, má zkušenost s drogami a dvě hodiny o sobě nevěděl. Neví, co dělal,“ popsal Wita. Droga už se kromě bezdomovců šíří i mezi romskou menšinou.

Nebezpečná droga se dostala do oběhu poté, co ji v kontejneru v Ostravě našla žena bez domova. Policii následně tvrdila, že vzala jednu bednu ze šesti. V každé krabici mělo být 500 sáčků, přičemž každý mohl obsahovat jednu až dvě dávky. Policie ale poukazovala na to, že s ženou je problematická spolupráce a není jasné, nakolik je důvěryhodná.

„Nemáme pochybnost o tom, že droga byla skutečně nalezena v kontejneru. Samozřejmě je otázkou, jestli se tam v těch dalších pěti krabicích, které tam žena viděla, nacházela také droga,“ vysvětlil Wita.

'Nepochybujeme o množství'

V Moravskoslezském kraji mohou být tisíce dávek nebezpečné drogy, varuje policie. Jeden člověk už zemřel

Číst článek

Podle něj tak policie nemá jistotu, zda krabice nemohl vzít i někdo jiný a podobný způsobem drogu distribuuje jinde.

„Prozatím se nám prověřování točí kolem uzavřené skupiny osob. Nic nenasvědčuje tomu, že by se nám dostala do oběhu droga z dalších krabic. Současně je ale velmi složité dát dohromady to množství, které ona popisuje,“ dodal.

Upřesnil, že z dosavadního popisu ženy je zřejmé, že v krabici mohlo být 250 až 500 balení drogy. „Krabici nemáme, ale nemáme důvod pochybovat o množství, které říká,“ doplnil Wita. Podle něj si je bezdomovkyně jistá počtem 50 velkých sáčků, ale už nedokáže přesně určit, kolik v nich bylo menších balení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme