Kanada zvažuje opětovné zavedení víz pro Čechy

Kanadská vláda zvažuje opětovné zavedení vízové povinnosti pro české občany. Důvodem je prudké zvýšení počtu romských žadatelů o azyl. Na pravděpodobnost obnovení vízové povinnosti se Český rozhlas zeptal ministra zahraničních věcí Jana Kohouta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

"Ta možnost zavedení víz je velmi vysoká. Nicméně my podnikáme ještě řadu dalších diplomatických kroků, aby k tomu nedošlo. Je tu docela vysoká pravděpodobnost, ale skutečně ještě není konec těch jednání. Čili já vždycky bývám optimista, i když tentokrát asi menší než obvykle," řekl ministr Kohout.

Ministr Jan Kohout také přiblížil české argumenty pro to, aby Kanada víza nezaváděla. Připomněl, že obě země jsou nejen spojenci v rámci NATO:

"Máme čilé obchodní vztahy, máme velkou krajanskou komunitu v Kanadě. Máme také zájem - a coby předsednická země Evropské unie jsme měli dokonce summit s Kanadou - na tom, aby se vztahy mezi Unii a Kanadou rozvíjely velmi multidimenzionálně. A toto je samozřejmě překážka, která bude mít negativní následky na naše bilaterální vztahy a předpokládám, že i na vztahy s Evropskou unií."

Skutečnost, že Kanada zvažuje obnovení vízové povinnosti pro české občany, už dopoledne potvrdil Jan Kohout novinářům.

K tématu si můžete také přečíst:
Utíkáme před českým rasismem, říkají čeští Romové v Kanadě
Anna Poláková: Má rodina čelila útokům
Počet žádostí o azyl v Kanadě znovu stoupá
Kanada kvůli českým žadatelům o azyl víza neobnoví
Češi mohou do Kanady opět bez víz
EU požádá Spojené státy a Kanadu o zrušení víz pro české občany

Jitka Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme