Kanadští experti budou zjišťovat, jak se Češi chovají k menšinám

Po včerejším zasedání ministrů vnitra EU v Lucemburku oznámil český šéf resortu vnitra Radek John, že do České republiky přijede skupina kanadských expertů zjisti, jak se Češi chovají k národnostním menšinám. Mělo by jít o důležité předznamenání případného zrušení kanadské vízové povinnosti, která platí pro Čechy jako jediné obyvatele Schengenského prostoru, více než rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadská vlajka

Kanadská vlajka | Foto: Fotobanka stock.xchng

Česká republika co by členská země EU apelovala už několikrát na Evropskou komisi, aby začala konat v našem zájmu. Zatím se nám ovšem podpory v otázce zrušení kanadských víz dostává ze strany EU spíše v rovině rétorické. Už 15 měsíců tedy Česko čeká, kdy se ho Unie proti Kanadě zastane.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem kanadských víz na Rádiu Česko okomentoval prezident kanadské obchodní komory Peter Formanek.

Prezident kanadské obchodní komory Peter Formanek ale neočekává, že by vízová povinnost byla pro Čechy v nejbližší době zrušena. Myslí si, že se tak stane až v roce 2013, protože Kanada musí změnit svůj azylový zákon.

Podle Formanka navíc vízová povinnost nijak nekomplikuje vzájemné obchodní vztahy.

Lenka Rafaelová, Karolína Koubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme