Kanál Dunaj - Odra - Labe se postaví, nepochybuje šéf Ředitelství vodních cest

Umělý kanál spojující Labe a Dunaj se v každém případě začne stavět, tvrdí Jan Skalický, který je pověřený řízením Ředitelství vodních cest. Uvedl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baťův kanál | Foto: Vojtěch Berger

Šéf ŘVC Jan Skalický je přesvědčený, že se vodní dílo, odhadem až za 300 miliard korun, vyplatí. A to i přesto, že se proti obří stavbě ohrazují nejen ekologové, ale i starostové obcí, kterých by se budování průplavu dotklo.

„Já říkám, že se určitě postaví. Žádný stát nemůže rezignovat na tak unikátní přírodní podmínky, na tu geomorfologii, kterou máme v České republice danou tou Moravskou branou. To znamená tím nejnižším místem ve střední Evropě,“ uvedl.

Šéf Ředitelství vodních cest dodal, že otázkou není jestli, ale kdy umělý kanál spojující Dunaj, Odru a Labe vznikne.

Harmonogram stavby kanálu, který včera představil ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák prezidentovi Miloši Zemanovi, předpokládá, že by mohl být hotový v roce 2039. Podle Žáka může jít o poslední velký projekt, na který může Česko čerpat dotace z Evropské unie.

Veronika Sedláčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme