Policisté dál pátrají po muži, který spadl do šestimetrové výpusti. Prohledávají i břehy Vltavy

Policisté nadále hledají muže, který v pondělí spadl do šestimetrové výpusti v Patočkově ulici v Praze 6. Poříční policie v úterý prohledá vybraná místa na pravém i levém břehu Vltavy z Prahy do Klecan. Stejný úsek prohledávala i v pondělí. Policie také prošetřuje okolnosti události a bude zjišťovat, zda nebyly porušeny předpisy bezpečnosti práce, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poříční policie v úterý prohledá vybraná místa na pravém i levém břehu Vltavy z Prahy do Klecan (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Do kanalizační stoky spadl v pondělí kolem 11.00 dělník, který podle úterních informací policie pravděpodobně opravoval kanalizaci. Prvotní informace v pondělí hovořily o dělníkovi, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida. 

Pražští hasiči i potápěči marně pátrali po dělníkovi, který spadl do kanalizační vpusti

Číst článek

Ředitel Hotelu Pyramida Matěj Vyskočil ve vyjádření odmítl, že událost souvisela s hotelem.

„Práce, při kterých spadl dělník do kanalizační výpusti v pondělí v dopoledních hodinách na Praze 6, nemá žádnou souvislost s hotelem Pyramida. Nestalo se tak v areálu hotelu ani v souvislosti s jakýmikoli pracemi v hotelu Pyramida,“ uvedl Vyskočil.

Podchlazení

Dělníkovi, který spadl do výpusti a odplavila ho voda, se podle informací hasičů nejprve snažil pomoci jiný dělník. Při pomoci se zranil a záchranná služba ho odvezla z podchlazením a oděrkami do nemocnice.

Potápěči pražských hasičů ve spolupráci s lezci v pondělí prohledávali více než čtyři hodiny kanalizaci od Patočkovy ulice po čistírnu odpadních vod v Dejvicích.

V 15.19 pátrací akci prozatím ukončili a případ předali Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK).

Mluvčí PVK Tomáš Mrázek v úterý ráno řekl, že pátrání bylo zatím bezvýsledné. Nešlo o zaměstnance společnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme