Kanceláře Novy na Barrandově prohledávali policisté

V kancelářích televize Nova na pražském Barrandově byli téměř až do dnešní osmé hodiny ranní policisté. Do administrativní budovy přijeli v úterý kolem osmnácté hodiny speciální tým kriminalistů hospodářské kriminality a Služby pro odhalování korupce a dosud prováděli prohlídku nebytových prostor. Podle mluvčího CET 21 Martina Chalupského policisté prohlíželi dokumenty, které by mohly mít souvislost se sporem mezi ředitelem televize Vladimírem Železným a společností CME i s případem jeho právníka Aleše Rozehnala. Jak z místa hlásí reportér ČRo 1 - Radiožurnálu Marek Janáč, policistům nikdo nebránil v práci a kolem budovy byl absolutní klid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Rozehnal a V. Železný | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Náš reportér také připomíná, že po kanceláři generálního ředitele Vlafimíra Železného prohledali policisté i právní oddělení a mzdovou účtárnu. Počítačoví experti z řad kriminalistů pomáhali proniknout do hesel chráněných computerů.

"Já mohu říci, že v tuto chvíli probíhá policejní prohlídka, je tam pan vyšetřovatel Machala a prohlížejí některé dokumenty. Jsou to ale zprostředkované informace, které mám, jedná se údajně stále o záležitosti pana doktora Rozehnala," uvedl včera pro ČRo 1 - Radioužrnál Chalupský.

Hlavní důvody zákroku neuvedla ani mluvčí Úřadu vyšetřování Soňa Jindráková. Pro veřejnoprávní Českou televizi řekla, že zásah patří k běžným policejním akcím. "Veškeré prohlídky nebytových prostor jsou prováděny v souladu se zákonem a na základě souhlasu státního zástupce a soudce. I v tomto případě se jedná o běžný postup ve vyšetřování a rozhodně se nejedná o nic výjimečného."

Městské státní zastupitelství v Praze v úterý z podnětu vyšetřovatele navrhlo soudu, aby vzal Aleše Rozehnala, právníka šéfa televize Nova, do vazby. Podle mluvčí republikového úřadu vyšetřování Soni Jindrákové se o jeho dalším osudu rozhodne do 24 hodin. Rozehnal je od včerejška obviněn z pokusu o poškozování věřitele.

Návrh na uvalení vazby soudce obdržel v úterních dopoledních hodinách a na rozhodnutí má 24 hodin. Sám nepředpokládá, že by tak učinil ještě během dneška, neboť příslušný spis, který musí prostudovat, je příliš obsáhlý. Soudce ale už navštívil celu předběžného zadržení, kde se s Rozehnalem setkal. Jednatřicetiletý právník šéfa televize Nova je od pondělka obviněn ze spoluúčasti na poškozování věřitele. Tohoto trestného činu se měl dopustit společně s Vladimírem Železným. Bližší informace zatím vyšetřovatel nechce poskytnout. Pokud bude Rozehnalovi vina prokázána, hrozí mu dva až osm let vězení.

Markéta Kaclová, Marek Janáč, Milan Kopp, Petr Doležel, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme