Kancléř Mynář oslaví padesátiny na Pražském hradě. Část areálu se uzavře veřejnosti

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář bude své padesáté narozeniny slavit na Pražském hradě. Část Jižních zahrad se proto 22. června uzavře veřejnosti. Narozeniny na Hradě slavil loni také hlavní prezidentův poradce a podnikatel Martin Nejedlý. Informaci Seznam Zprávy potvrdil serveru iROZHLAS.cz sám Mynář, který je nyní s Milošem Zemanem ve Vietnamu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní kancléř Vratislav Mynář | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Pronajal jsem si prostory za standardních komerčních podmínek, stejně jako tuto možnost má každý občan nebo komerční subjekt v České republice," napsal z Hanoje serveru iROZHLAS.cz kancléř Vratislav Mynář.

Hradní prostory pronajímá ke komerčním účelům Správa Pražského hradu, na jednotlivá místa existuje od roku 2008 cenový sazebník. Mynář tak podle serveru Seznam Zprávy zaplatí za pronájem Jižních zahrad 180 tisíc korun a může si pozvat až 250 hostů.

„Pořádání soukromých party na Hradě je nedůstojné," komentoval zjištění na sociální síti Twitter textař a jeden z kandidátů na prezidenta Michal Horáček.

Loni koncem června si hlavní prezidentův poradce a podnikatel Martin Nejedlý pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny. Byla to vůbec první akce, kdy Hrad někomu letohrádek pronajal. Oslava tehdy obě místa pro veřejnost také uzavřela.

Zemanův poradce Nejedlý slavil padesátiny, část Hradu se kvůli tomu uzavřela

Číst článek

Nejedlého oslava vyvolala kritiku. Poradce prezidenta Miloše Zemana dal podle některých politiků najevo, že je na Hradě hlavním šéfem a chová se, jako by ho dobyl. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček už loni řekl, že podobných akcí se na Pražském hradě ročně koná velké množství.

Za předchozích hlav státu, Václava Havla a Václava Klause, si zaměstnanci prezidentské kanceláře soukromé oslavy v hradním areálu nikdy nedělali, připomíná server Seznam Zprávy.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme