Kandidát na ministra dopravy Ťok se znovu sešel s premiérem. Přinesl mu odpovědi na 10 otázek

Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok jedná dnes opět s premiérem Bohuslavem Sobotkou z ČSSD. Přinesl odpovědi na sérii otázek, které od předsedy vlády dostal. Týkají se toho, jak by resort vedl a také dotazy ohledně střetu zájmů. Až po jejich zodpovězení chce Sobotka říct, jestli Ťoka navrhne za ministra svého kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok | Zdroj: ČTK

Dana Ťoka navrhlo na funkci ministra dopravy hnutí ANO po rezignaci Antonína Prachaře. Kritici ale tvrdí, že se jedná o střet zájmů.

Donedávna totiž Ťok šéfoval jedné z největších stavebních společností v Česku, firmě Skanska. O řešení tohoto problému se zajímá také premiér Bohuslav Sobotka.

„Je to velké riziko střetu zájmů a je potřeba, aby pan Ťok měl jasný postup, jakým způsobem bude schopen tomuto střetu zabránit. S tímto postupem bych měl být seznámen nejen já, ale i veřejnost," řekl premiér po čtvrteční schůzce.

Sám Dan Ťok říká, že střetu zájmů se vyhne.

„Já se odstřihávám od společnosti Skanska, to znamená, že ve společnosti končím. A je mi jasné, že se s lidmi z této společnosti nemohu potkávat, pokud se dostanu do funkce ministra dopravy. V každém případě budu muset být přísný na všechny a na Skansku víc přísný než na ostatní,“ řekl kandidát na ministra dopravy Dan Ťok.

Kromě vyřešení problému se střetem zájmu Ťok předsedovi vlády odpovědět na priority dopravního resortu. Mimo jiné, jak by řešil personální situaci v Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), nebo jak zajistí včasný výběr nového provozovatele mýtného systému.

Zuzana Petráňová, Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme