Kandidát na ombudsmana nespokojen s možným zástupcem

Jednomu z kandidátů na ombudsmana a dnes odstoupivšímu ministru spravedlnosti Otakaru Motejlovi nepřipadá vhodná kandidatura senátora ODS Jana Voráčka na ombudsmanova zástupce. Motejlovi totiž podle dnešního zpravodajství televize Prima vadí, že senátor loni hlasoval proti zřízení úřadu veřejného ochránce práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Avšak ani jako kandidát, který má podporu všech senátních klubů, si Motejl nechce v této věci dopředu diktovat žádné podmínky, kdo by měl či neměl veřejného ochránce práv zastupovat. Voráček má jako kandidát na zástupce ombudsmana podporu ODS a ČSSD. Představitelé ODS už dříve potvrdili svou nabídku ČSSD, že při volbě veřejného ochránce práv podpoří Motejla výměnou za to, že ČSSD schválí do funkce jeho zástupce kandidáta navrženého ODS. Kromě Voráčka navrhla nejsilnější opoziční strana na tuto funkci i Radovana Kunce, pověřeného vedením kanceláře ombudsmana. ODS přitom dříve vznik ombudsmana vůbec nepodporovala. Senát vybere z navržených kandidátů dvě osobnosti na ombudsmana a dvě na jeho zástupce. Konečné slovo mají poslanci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme