Kandidátem KDU-ČSL na šéfa čtyřkoalice je Kopřiva

Kandidátem KDU-ČSL na funkci společného leadera čtyřkoalice bude někdejší náměstek ministra vnitra Jaroslav Kopřiva. Po několikahodinovém večerním jednání o tom v pátek před půlnocí rozhodla Celostátní konference KDU-ČSL v tajné volbě. Její členové dali Kopřivovi přednost před místopředsedou strany Cyrilem Svobodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kopřivu, který nyní působí jako generální sekretář České katolické charity, prosazovalo užší vedení strany včetně lidoveckého předsedy Jana Kasala. Ze 74 odevzdaných hlasů se pro Kopřivu vyslovilo 42, pro Svobodu jich bylo 32.

Bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb Kopřiva poděkoval přítomným delegátům za důvěru, která je podle něj sice zavazující, nikoli však svazující. Připustil, že prosadit se v rámci celé čtyřkoalice nebude snadný úkol. „Vím, že mě vysíláte na něco, co by se možná mohlo v akčních filmech nazvat Mission Impossible (nesplnitelný úkol),“ prohlásil ironicky. Uvedl, že ostatním stranám čtyřkoalice hodlá nabídnout hlubší integraci a perspektivu vítězství v příštích parlamentních volbách.

I poražený a viditelně zklamaný Svoboda, který Kopřivovi vzápětí poblahopřál k vítězství, označil za hlavní a společný úkol čtyřkoalice vítězství ve volbách.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme