Kandidátem na ministra dopravy je šéf stavební firmy Skanska Dan Ťok

Kandidátem na post ministra dopravy je generální ředitel stavební společnosti Skanska Dan Ťok. Podle předsedy hnutí ANO Andreje Babiše má dost zkušeností, aby mohl stabilizovat situaci především na Ředitelství silnic a dálnic. Kritici mu ale vyčítají velký střet zájmů – Skanska dostává od státu miliardové zakázky a dokonce se s ním i soudí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidátem hnutí ANO na ministra dopravy je dosavadní ředitel stavební firmy Skanska Dan Ťok | Zdroj: ČTK

Pětapadesátiletý Dan Ťok pracoval jako manažer energetické i plynárenské společnosti.

Od roku 2008 vede stavební firmu Skanska, která získává od státu zakázky za miliardy a zároveň se s ním soudí ohledně ostravské části dálnice D1.

Ministr dopravy Prachař ve vládě končí, nahradit ho má šéf Skansky

Číst článek

Podle děkana Fakulty dopravní ČVUT Petra Moose by se v zahraničí Dan Ťok ministrem dopravy nestal. „Opravdu si ho velmi vážím, ale skutečnost konfliktu zájmů tady je,“ upozorňuje Moos, přestože ho považuje za odborníka.

I proto se Ťok dnes vzdal exekutivních funkcí ve Skansce a svých zkušeností by v případě ministerského postu chtěl využít především pro zrychlení výstavby silnic.

Chce stabilizovat současnou personální situaci na ŘSD a má už prý i vhodné kandidáty na generálního ředitele organizace. Konkrétnější bude ale až po schůzkách s premiérem a prezidentem.

Eva Kézrová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme