Feriho na pražské kandidátce Spolu vystřídal starosta Prahy 6 Kolář. Loni nechal odstranit sochu Koněva

Bývalého poslance Dominika Feriho z TOP 09 vystřídá na pražské kandidátce do podzimních voleb starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Starosta, který loni nechal odstranit sochu maršála Koněva, se z devátého místa posunul na čtvrté, které taktéž náleží TOP 09. Výslednou kandidátku představil ve čtvrtek večer výkonný výbor strany.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář (sedící) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem ráda, že můžeme voličům nabídnout lidi, jako je Ondřej Kolář, který mnohokrát prokázal svůj zásadový postoj v pozici starosty Prahy 6. Předvedl, že se neskloní ani před nátlakem z Ruska,“ napsala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zastupitelé Prahy 6 už dříve rozhodli o odstranění sochy maršála Koněva z tamního náměstí Interbrigády, což vyvolalo řadu sporů a dotklo se to i česko-ruských vztahů. Kolář měl poté dokonce policejní ochranu. V budoucnu má být socha umístěna v pražské Muzeu paměti XX. století. 

Na čtvrtém místě (tedy druhém za @TOP 09) kandidátky koalice SPOLU v Praze bude starosta šestého městského obvodu Ondřej Kolář. Na kandidátku se nově dostal dosavadní první náhradník - radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.
top09.cz/co-delame/tisk…

22:42 – 17. 06. 2021

6 229

Feriho v Poslanecké sněmovně nahradila dokumentaristka Olga Sommerová. Místo Koláře bude na devátém místě kandidovat radní Prahy 2 Michal Zuna.

Bývalý poslanec Feri čelí nařčení ze sexuálního nátlaku, a to v závislosti na zveřejnění několika svědectví žen a dívek, které přinesla redakce Deníku N a Alarmu. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme