Kandidátku hnutí ANO v Praze povede Stropnický, Babiš bude lídrem Středočeského kraje

Do sněmovních voleb povede pražské ANO podle očekávání ministr obrany a místopředseda hnutí Martin Stropnický. Dvojkou bude ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který byl zvolen na krajském sněmu hnutí ANO v sobotu. Do parlamentních voleb povede středočeské hnutí ANO Andrej Babiš. O výsledcích sněmu informoval Vladimír Vořechovský.

Praha (Aktualizováno: 18:54 13. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš, ministr obrany Martin Stropnický a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Všichni tři z hnutí ANO. | Zdroj: ČTK

O prvním místě na kandidátce dnes rozhodl středočeský krajský sněm hnutí. Jako volebního lídra chtěly Babiše oblastní organizace. Babiš přitom na konci února ohlásil, že bude do Sněmovny kandidovat z posledního místa.

Stropnický, který je šéfem pražské ANO, uvedl, že sestavování kandidátky v tak velkém a významném kraji, jakým je Praha, vůbec nebylo jednoduché. „Je potřeba dojít k racionálnímu konsensu a najít kvalitní kompromis. A to se stalo," uvedl v tiskovém prohlášení.

ČSSD může s protibabišovskou rétorikou u voličů narazit, říká odborník

Číst článek

Ze třetího místa pražské kandidátní listiny se bude o přízeň voličů ucházet profesorka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a přednostka pracoviště pražského IKEM Věra Adámková.

Další příčky kandidátky obsadili pražský zastupitel Patrik Nacher a současný poslanec za ANO Matěj Fichtner. Kandidátku musí, stejně jako volební listiny dalších regionálních organizací hnutí, ještě schválit celostátní výbor ANO.

Poslední slovo v sestavování volebních listin dávají stanovy uskupení předsedovi ANO Andreji Babišovi. Ten půjde do voleb ve Středočeském kraji. Uvažoval, že bude kandidovat až z posledního místa, do Sněmovny by tak potřeboval preferenční hlasy. Podle dalších vyjádření nakonec zvolí post lídra kandidátky. Jak bude středočeská kandidátka nakonec vypadat, rozhodne regionální sněm v sobotu odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme