Kandidátů do zastupitelstev je o 125 méně než na hlasovacích lístcích

Z kandidátek do obecních zastupitelstev ubylo 125 lidí. Buď odstoupili sami, nebo je strany odvolaly. I když se jejich jména objeví na vytištěných hlasovacích lístcích, zvoleni být nemohou. Lhůta pro stažení kandidátek vypršela ve středu odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Úbytek kandidátů se dotkl všech parlamentních stran. Ve hře v komunálních volbách tak aktuálně zůstává přesně 233 647 uchazečů.

Podle mluvčího ministerstva vnitra Vladimíra Řepky se proto ve volební místnosti vyplatí před hlasování rozhlédnout, aby volič nekřížkoval někoho, kdo už nekandiduje. Informace měly být na nástěnce.

„V případě, že na nástěnce, která bude na viditelném místě ve volební místnosti viset, zjistím, že kandidát se buď vzdal kandidatury, nebo byl odvolán, tak nemá cenu pro něj hlasovat. K takovému hlasu ve výsledku nebude přihlíženo,“ upozornil Řepka.

Z uchazečů o křeslo v Senátu ubyl jediný. Je jím architekt Jiří Novák, který na olomoucké soupisce kandidoval za stranu Domov. Do horní komory Parlamentu tedy kandiduje 242 lidí.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme