Kandidaturu Klause na prezidenta zřejmě nepodpoří ČSSD, lidovci ani zelení

Krátce poté, co prezident Václav Klaus oznámil, že je připraven ucházet se o post hlavy státu ještě jednou, řada politiků se postavila proti. Nejpozději do léta chtějí například sociální demokraté a lidovci přijít s vlastním kandidátem, který by mohl získat širší politickou podporu. Výhrady mají také zelení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Jiří Hošek

Václav Klaus je protievropský, část viny nese i na dlouhém povolebním patu a není dostatečně nadstranický. To jsou jen některé výtky, které na adresu hlavy státu zaznívají od části politiků. Některé argumenty podle Klause nejsou pravdivé. ČSSD například nemá žádný důvod vyčítat mu funkci čestného předsedy ODS.

"Já myslím, že ČSSD za mého prezidentování dostala tolik šancí, že se za to na mne zlobí ODS, nikoliv opačně," myslí si Klaus.

Sociální demokracie chce v nejbližší době současného prezidenta definitivně odmítnout, a to na svém sjezdu příští víkend, řekl šéf strany Jiří Paroubek: "Sociální demokracie, jejích 84 poslanců a senátorů nepodpoří Václava Klause v prezidentské volbě."

Podobné výhrady mají i zelení, dodává šéfka jejich klubu Kateřina Jacques. "On se skutečně pohybuje úplně v jiném světě než my a naše představy, jak by měl nestranický prezident vypadat, jsou také odlišné," říká Jacques.

Do léta se tedy nejspíš dočkáme možných protivníků. Podle Václava Klause má na vlastního kandidáta každá strana právo.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme