Kandidaturu Žantovského politici chápají

Většinou s pochopením přijali představitelé KDU-ČSL, Unie svobody a DEU rozhodnutí ODA nominovat mezi kandidáty na společného leadera čtyřkoalice místopředsedu aliance Michaela Žantovského. I když se politici o Žantovském vyjadřovali diplomaticky, někteří z nich připustili, že jeho šance stanout v čele čtyřkoalice nejsou příliš reálné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda a místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal a Miroslav Kalousek konstatovali, že ODA využila svého legitimního práva založeného na dohodě politické rady čtyřkoalice. Osmičlenná rada, jejímiž členy jsou všichni šéfové stran a dva místopředsedové Unie svobody a lidové strany, vybere leadera do konce ledna.

„Pan Žantovský je kandidát, který bude v KDU-ČSL brán vážně, a určitě ho pozveme, aby měl příležitost vysvětlit reprezentaci KDU-ČSL, co by chtěl jako potenciální leader pro čtyřkoalici učinit,“ řekl ČTK Kasal.

Místopředsedkyně Unie svobody Hana Marvanová je přesvědčena, že leaderem by měla být osobnost nominovaná silnějšími čtyřkoaličními stranami. „Doufám, že to bude kandidát, kterého navrhne Unie svobody,“ řekla Marvanová. Další místopředseda unie Vladimír Mlynář se omezil na konstatování, že nominace Žantovského nevyžaduje žádný komentář. Unionistického kandidáta na leadera čtyřkoalice - Karla Kühnla - zvolil dnes vpodvečer republikový výbor strany v Humpolci

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme