Kapsch má zajištěný příjem z mýtného do roku 2017

Firma Kapsch bude vybírat mýtné až do roku 2017. Vyplývá to z nového dodatku ke smlouvě mezi rakouskou společností a naším ministerstvem dopravy. Mýtné se bude vybírat pomocí mikrovlnných bran.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice - 3 pruhy

Dálnice - 3 pruhy | Foto: Motožurnál

Na satelitní systém se má přejít později s tím, že by se do výběru mýtného měly zapojit všechny silnice v republice. Na původní ceně zakázky pro firmu Kapsch, 22 miliard korun, se s novým kontraktem nic nemění.

Dodatek podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky uvádí, že firma Kapsch vybuduje mýtný systém na dálnicích a rychlostních silnicích, které budou v České republice postaveny do roku 2017. Má se přitom jednat o náhradu za mýtný systém, který měl být vybudován na všech silnicích I. třídy.

"Situace je taková, že od 1. ledna 2008 bude zprovozněn mýtný systém přibližně na 180 kilometrech vybraných silnici I. třídy, především tranzitní komunikace, které jsou zatíženy kamionovou dopravou," dodal Hanzelka.

Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme