Kardinál odvolal šéfa teologické fakulty

Kardinál Miloslav Vlk odňal Václavu Wolfovi kanonickou misi, tedy oficiální pověření vyučovat teologii. Vyhraněně konzervativní Wolf tak už nemůže být pedagogem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Česká biskupská konference zdůvodnila kardinálův krok tím, že Wolf patří jako někdejší děkan mezi osoby, které v 90. letech zavinily spory o fakultu a snížení standardu vědecké kvality studia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Univerzita Karlova

Radiožurnálu to potvrdil mluvčí biskupů Daniel Herman: "Tento krok je tedy součástí řešení vleklé krize, která na katolické teologické fakultě několik roků probíhá, takže jak podle názorů univerzitních kruhů, tak podle názoru církve, je velmi pravděpodobné, že se podaří, aby se Teologická fakulta Karlovy univerzity znovu postavila na vlastní nohy a skutečně se stala kvalitním vědeckým ústavem 21. století."

Povolení k další činnosti fakulty by v nejbližší době mělo vydat ministerstvo školství. Odvolaný profesor Václav Wolf zůstává děkanem kolegiátní kapituly Všech svatých na Pražském hradě a správcem tohoto chrámu.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme