Kardiochirurgické centrum ostravské nemocnice přestalo kvůli spalničkám přijímat pacienty

Kardiochirurgické centrum Fakultní nemocnice Ostrava nebude přijímat pacienty kvůli spalničkám, které se prokázaly u dvou zdravotníků. Zároveň vyhlásilo zákaz návštěv, uvedla mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice Ostrava | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Z důvodu epidemiologické situace platí až do odvolání zákaz návštěv a příjem nemocných v Kardiochirurgickém centru FNO,“ uvedla mluvčí.

Zdravotníci v nemocnici podle ní stále podstupují očkování proti tomuto vysoce infekčnímu onemocnění.

Mýty a vakcíny. ‚Za nižší proočkovaností jsou dezinformace ze sítí,‘ říká vakcinolog Prymula

Číst článek

Spalničkami se od počátku letošního roku nakazilo v Moravskoslezském kraji už 88 lidí. Osm případů onemocnění a jedno podezření na onemocnění bylo zaznamenáno právě mezi zdravotníky. Loni přitom hygienici za celý rok řešili šest případů.

Moravskoslezský kraj má stále jednu z nejvyšších nemocností v České republice, i když v posledních pěti týdnech nemocnost klesá. Nejvíce onemocnění je v kraji na území Ostravy. Spalničky se zatím v regionu nevyskytly pouze v okrese Nový Jičín.

Onemocnění se šíří kapénkami. Projevy spalniček jsou horečka, kašel, rýma, světloplachost a zarudnutí očních spojivek. V ústech a na sliznici tváří mohou být bělavé tečky se zarudlým okolím. Čtvrtý až pátý den se objevuje sytě červená až fialová vyrážka, která se šíří na obličej, krk, břicho a končetiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme