Praha vybírá místa, která pojmenuje na památku Karla Gotta. Rozhodující slovo budou mít pozůstalí

Místopisná komise rady hlavního města na středečním jednání doporučila několik možností pojmenování veřejného prostranství v Praze po zesnulém zpěvákovi Karlu Gottovi. Návrhy Praha nyní projedná s Gottovou rodinou, do jejich vyjádření jsou vybraná místa předmětem informačního embarga, uvedl na dotaz iROZHLAS Jaroslav Peterka, tajemník místopisné komise.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní místo v budově Českého rozhlasu Zlín | Foto: Tomáš Fránek | Zdroj: Český rozhlas

Podle Peterky má místopisná komise pouze poradní hlas. „Divím se, že vůbec vyšly ven tyto spekulace. Návrhy místopisné komise skončí na stole rady hlavního města. Není možné říct nic, dokud se nespojíme s pozůstalými, kteří si z návrhů vyberou. Kdy se rodina rozhodne, je nezodpověditelná otázka,“ dodal Peterka.

Karel Gott ve svazcích StB: Co tady dělají ti okupanti? Ať si jedou s tanky domů!

Číst článek

Komise ale podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana projednávala zhruba deset variant, které obdržela od veřejnosti. O které konkrétně šlo, nechtěl uvést. Podle informací ČTK mezi nimi byl ale například návrh na přejmenování Letiště Václava Havla v Praze na Letiště Karla Gotta. Petici za tuto možnost se na internetu podepsalo 2500 lidí. Peterka ale tyto informace nepotvrdil. 

Zpívající fontána, stanice metra

Podle místostarosty Prahy 1 Petra Hejmy (STAN) by zpěvákovo jméno mohl nést zatím bezejmenný mostek spojující Masarykovo nábřeží se Slovanským ostrovem, kde stojí palác Žofín. Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) zase přišel s možností výstavby zpívající fontány na Slovanském ostrově, která by také mohla být po Gottovi pojmenována. Na dotaz serveru iROZHLAS tyto návrhy potvrdil jejich asistent Tomáš Nakládal. Zda právě tyto dva návrhy vybrala místopisná komise, není jisté.

Lidé na sociálních sítích dříve navrhovali například pojmenování některé stanice plánovaného metra D po oblíbeném zpěvákovi. Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) přišla s variantou pojmenovat po Gottovi ulici nebo náměstí v nové čtvrti Smíchov City, která by se měla začít stavět v příštím roce. Právě v páté městské části zpěvák dlouho bydlel.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií.

nkr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme