Hrad se připravuje na rozloučení s Gottem. Zádušní mši bude přenášet velkoplošná obrazovka

Na třetím nádvoří Pražského hradu i na Hradčanském náměstí začaly přípravy na sobotní rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem. Na náměstí před Hradem je už připravena velkoplošná obrazovka, na níž bude veřejnost moci sledovat pietu v katedrále svatého Víta. Hrad bude kvůli obřadu v sobotu částečně uzavřen, pro turisty znovu otevře od 14.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny a věnce. Velký sál žofínského paláce zaplnily vzpomínky na legendárního zpěváka. | Foto: David Růžička | Zdroj: Český rozhlas

V katedrále sv. Víta zádušní mše začne v 11.00, pozvány jsou stovky hostů. Veřejnost bude moci pietu sledovat přímo v areálu Hradu nebo na náměstí.

Česko se loučilo s Karlem Gottem. Na pražský Žofín přišlo během pátku přibližně 49 000 fanoušků

Číst článek

Na nádvoří bude pro návštěvníky vymezen prostor zhruba do poloviny, velkoplošná obrazovka bude umístěna v rohu nádvoří. Na Hradčanském náměstí je obrazovka umístěna naproti bráně Hradu.

Lidé, kteří budou chtít obřad sledovat, mohou do areálu vstupovat od 08.00 z Hradčanského náměstí, projdou běžnou bezpečnostní kontrolou. Královská zahrada zůstane po celý den otevřena standardně od 10.00 do 18.00 včetně výstavy k roku 1989. Vstup do zahrady ale bude do 14.00 možný jen severním vchodem u Letohrádku královny Anny.

Tisíce lidí se v pátek přišly s Gottem rozloučit na pražský Žofín. Od rána přicházejí lidé všeho věku, ve Velkém sále žofínského paláce zpěvákovi nechávají květiny a věnce. Pražský magistrát odhaduje, že pokud se intenzita návštěvnosti nezmenší, mohl by počet lidí, kteří na pietní akt přijdou, být do 22.00 kolem 25 000 až 30 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme