Úmrtí Karla Gotta ve středu vyhledávalo na internetu milion lidí. Největší zájem byl po desáté dopoledne

Množství dotazů v internetových vyhledávačích v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta se ve středu zvýšilo téměř o milion. Návštěvnost internetového zpravodajství se zvýšila o stovky tisíc uživatelů. Vyplývá to z informací internetových firem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší hledanost byla kolem desáté hodiny dopoledne. | Zdroj: Printscreen z vyhledávače Google

„Za středu evidujeme více než 300 000 hledání v souvislosti s úmrtím Karla Gotta. V předchozí dny to přitom byly stovky dotazů,“ uvedl produktový manažer vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Karel Gott bude mít pohřeb se státními poctami, řekl premiér. Datum a místo nakonec nechá na rodině

Číst článek

„Největší hledanost nastala kolem desáté hodiny dopoledne, kdy lidé sháněli bezprostřední informace o události, a to především skrze mobilní zařízení. Odpoledne se pozornost veřejnosti soustředila na rodinu, manželku Ivanu a dcery. V konečném součtu se vyhledávání obou témat velmi vyrovnává,“ dodal.

Na českém Google vzrostl objem vyhledávání interpretova jména o více než 500 000 dotazů. O 100 000 dotazů vzrostl objem vyhledávání jména dcery Karla Gotta Charlotte a o více než 100 000 dotazů vzrostl včera v Česku objem vyhledávání jména manželky Ivany. Narostl i zájem o heslo „Bertramka“.

Vyhledávání ve světě

„Celosvětově zaznamenalo vyhledávání jména zesnulého interpreta vrchol ve středu v 10.32. Poté objem vyhledávání klesal a opět mírně vzrostl kolem 20.00 hodiny,“ uvedla mluvčí Google Alžběta Houzarová. Vyhledávání pocházelo celkem z 57 regionů, vévodilo Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko. Vyskytlo se i vyhledávání interpretova jména v azbuce.

Počet návštěvníků velkých zpravodajských webů se zvýšil řádově o stovky tisíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme