Karel IV. se vrací na Pražský hrad. Otevře turistickou sezonu a zahájí oslavy 700. výročí

Letní turistickou sezonu na Pražském hradě dnes zahájí průvod historických osobností. Mezi nimi nebude chybět Jan Lucemburský nebo Eliška Přemyslovna. Bohatým programem s tematikou života Karla IV. na hradě tak začne i doba oslav 700. výročí narození tohoto českého krále Karla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel IV. | Foto: Adriana Krobová

„Diváci budou v neděli svědky velkolepého slavnostního průvodu zhruba 150 historických postav, kterému bude vévodit císař a král Karel IV. Od 10 do 16 hodin budou otevřeny všechny nejvýznamnější návštěvnické objekty, to znamená chrám sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a expozicí Příběh Pražského hradu, bazilika sv. Jiří a expozice ve Zlaté uličce,“ popsal mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program zahájení Roku Karla IV. přiblížil František Kadlec, historik ze Správy Pražského hradu

Volný vstup na akci se nevztahuje na Jižní věž katedrály sv. Víta, expozici Svatovítský poklad, Obrazárnu Pražského hradu a výstavu o Hradní stráži v Prašné věži – Mihulce.

Pražský hrad také chystá několik velkoryse pojatých výstav o Karlu IV. Začnou 15. května, a to v několika objektech.

V rámci Roku Karla IV. budou také ve Vladislavském sále Pražského hradu od 15. do 29. května vystaveny korunovační klenoty.

Karel je king. V novém projektu ČRo provádí David Vávra dobou Karla IV.

Číst článek

Karel IV. | Foto: Michal Jindra

Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme