Karel Musela je jediným pachatelem loňské střelby v Kunovicích

Zlínská policie dnes oznámila, že na loňské střelbě v kunovickém areálu letecké továrny Aircraft Industries se kromě střelce Karla Musely nikdo jiný nepodílel. Karel Musela loni 10. listopadu zastřelil dva manažery společnosti, lehce zranil generální ředitelku firmy a nakonec spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po střelbě v areálu LET Kunovice zůstali tři mrtví, včetně útočníka. | Zdroj: ČTK

Měl tak údajně mstít svého bratra Pavla, bývalého člena představenstva Aircraft Industries a jednoho z nejvlivnějších mužů českého zbrojařství.

Pavel Musela byl v říjnu roku 2008 nalezen s vážnými zraněními pod posedem v lese na Slovácku poté, co si vyrazil na lov s přítelem Lubošem Novotným. Toho soud předloni zprostil obžaloby z pokusu o vraždu.

Podle státního zástupce Romana Kafky byly motivy Musely smíšené. Jednalo se o kombinaci osobních problémů finančních i partnerských, dále o frustraci ze ztráty zaměstnání v kunovické továrně a o přesvědčení, že při zranění jeho bratra hrály roli jiné osoby.

Karel Musela také vinil vedení společnosti z okrádání bratra a poté jeho rodiny.

Pavel Sedláček, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme