Karel Schwarzenberg by měl s premiérem probrat hospodaření Jiřího Čunka

Nadcházející víkend může ukázat, jaký bude osud vládní koalice. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg by měl s premiérem Mirkem Topolánkem probrat výsledky auditu hospodaření Jiřího Čunka. S kontrolou argumentů, kterými se Jiří Čunek hájil ve své korupční aféře, šéf české diplomacie spojil své setrvání ve vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg | Foto: Khalil Baalbaki

Vzhledem k tomu, že ministr zahraničí Karel Schwarzenberg dříve slíbené zveřejnění auditu financí Jiřího Čunka už dvakrát odložil, všichni na něj netrpělivě čekají. Výsledky kontroly má k dispozici už pár dní. Nechtěl s nimi ale nic dělat před podpisem smlouvy o radaru.

Potom své další kroky podmínil tím, že všechny své další kroky musí nejprve probrat s premiérem Mirkem Topolánkem. A řekl, že by to měl stihnout ještě tento týden. Ve hře tak zůstávají všechny varianty. Šéf nejmenší vládní strany Martin Bursík nevyloučil ani teoretickou rezignaci všech ministrů za Stranu zelených.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme