Schwarzenberg upadl ve sněmovně. Poslanci krátce přerušili jednání, sanitka ho odvezla do nemocnice

Matadora Poslanecké sněmovny Karla Schwarzenberga z TOP 09 postihla při středeční schůzi dolní komory zřejmě nevolnost a upadl. Poslanci kvůli tomu přerušili asi na deset minut jednání. Sanitka poslance převezla do nemocnice.

Praha (Aktualizováno: 15:04 12. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ubezpečil zákonodárce, že indispozice osmdesátiletého exministra zahraničí Karla Schwarzenberga není vážná. 

„Karla Schwarzenberga postihla velmi kratičká indispozice, která asi může postihnout kohokoli z nás. Velmi záhy vypadal opět v kondici. Je samozřejmě na vyšetření, které musí zjistit, jestli tam nebyla nějaká jiná příčina. Ale vypadá velmi dobře a já jsem přesvědčen, že mezi nás zase brzy přijde," řekl později Kalousek novinářům. 

Schwarzenberg: Máme hlavu státu, která pracuje pro cizí mocnost. Zemana na Západě neberou vážně

Číst článek

Poslanci Helena Langšádlová z TOP 09 a Marek Výborný z KDU-ČSL novinářům popsali, že čestný předseda TOP 09 Schwarzenberg upadl a není jasné, zda nezakopl. Nebyl však v mdlobách.

„Myslím, že ve chvíli, kdy se to v sále stalo, měla kratičkou zástavu srdce většina z nás, co seděla blízko a viděla to,“ napsala na twitteru Jana Černochová z ODS.

Z jednací síně odešel Schwarzenberg, který má v poslední době problémy s klouby, sám. Po příjezdu záchranné služby se odebral v doprovodu lékaře do přilehlé kanceláře předsedy sněmovny Radka Vondráčka z ANO.

Zhruba po čtvrthodině, kterou strávil v kanceláři, Schwarzenberg v doprovodu záchranářů sám opustil budovu sněmovny.

Mluvčí záchranné služby Jana Poštová uvedla, že záchranná a lékařská posádka do sněmovny dorazila sedm minut po tísňovém volání.

Záchranná služba osmdesátiletého muže důkladně vyšetřila. Šlo o standardní vyšetření, natočili jsme EKG a zavedli žilní vstup," popsala Poštová. Sanitka ho poté převezla do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Problémy měl kdysi premiér i ministryně 

V únoru 2004 zkolaboval ve sněmovně při jednání poslaneckého klubu ČSSD někdejší premiér a předseda sociální demokracie Vladimír Špidla, tehdy mu bylo 52 let.

Ihned ho ošetřili pracovníci sněmovní lékařské služby a záchranné služby, ještě tentýž den podstoupil vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici a poté byl propuštěn. Špidla na pár dní zrušil pracovní program a odpočíval doma.

V roce 2009 zkolabovala ve sněmovně tehdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová (za ODS). I tehdy kvůli tomu poslanci přerušili schůzi. Ošetřil ji tehdy sociálnědemokratický poslanec David Rath, který nyní kandiduje v senátních i komunálních volbách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme