Karel Schwarzenberg zůstává šéfem diplomacie i TOP 09

Neúspěšný kandidát na prezidenta a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg by měl vést TOP 09 do dalších voleb. Podle místopředsedy strany a ministra financí Miroslava Kalouska nebude mít na celostátním sněmu zřejmě Schwarzenberg protikandidáta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

„Karel Schwarzenberg bude zvolen předsedou, povede svoji stranu do voleb, ať už budou řádné nebo mimořádné,“ řekl Miroslav Kalousek v České televizi s tím, že předpokládá, že budou řádné v roce 2014.

Miroslav Kalousek také konstatoval, že když přišla Česká republika o poměrně historickou šanci mít Karla Schwarzenberga prezidentem, má podle jeho názoru poměrně významnou šanci mít tohoto muže za premiéra.

Podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha by zvolení Schwarzenberga prezidentem bývalo bylo legitimizací vlády.

„Umím si představit, jak by bylo prezentováno zvolení předsedy vládní TOP 09 jako vlastně legitimizmace všeho, co tahle vláda udělala, včetně té Topolánkové, ve které pan Schwarzenberg byl také ministrem zahraničí,“ uvedl Zdeněk Škromach v České televizi.

Karel Schwarzenberg bude po prohraných prezidentských volbách nadále pokračovat v práci na ministerstvu zahraničí. Celostátní sněm TOP 09 je plánovaný do Plzně na 19. a 20. října.

Tereza Bartůňková, Marína Dvořáková, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme