Poškodil prestiž a naše zájmy. Syndikát novinářů vyloučil Slezáka kvůli incidentu v Zemanově štábu

Syndikát novinářů České republiky vyloučil v úterý ze svých řad Karla Slezáka. Syndikát o tom informoval na svém twitteru. Slezák v sobotu napadl novináře ve volebním štábu staronového prezidenta Miloše Zemana.

Praha (Aktualizováno: 16:13 30. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slezák podle řídicího výboru syndikátu „svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů České republiky“. „Tímto rozhodnutím mu zaniká členství,“ informoval novinářský spolek.

Konflikt se stal v soboru v Top hotelu, kde měl svůj volební štáb prezident Miloš Zeman, krátce poté, co po oslavě zkolaboval opilý novinář Milan Rokytka publikující například na Parlamentních listech. Přítomní reportéři se snažili událost zaznamenat a dostali se do sporu s hosty ze štábu.

Měl jsem je vykopat, vyházet z okna, reaguje muž, který napadl novináře po oslavě Miloše Zemana

Číst článek

Slezák jednoho z novinářů napadl třemi údery a poté se ho dotázal, jestli „chce dostat přes držku“. Když ho novinář vyzval, aby s ním šel na policii, řekl mu: „Běž do pr*ele, ubožáku.“ Nakonec ho uklidňovali i pořadatelé slovy: „Jste normální? Nedělejte ostudu.“ Slezák pak, i když byl akreditován jako novinář, zůstal v sále, kam ostatní reportéři nemohli.

Serveru iROZHLAS.cz v rozhovoru řekl, že útočil, protože novinář ho chtěl udeřit a „nějakým způsobem ho urazil“. Svého činu nelituje.

Slezák řekl, že je „novinářem přes 30 let a byl tiskovým tajemník několika ministrů financí.“ Na akci byl prý jako zástupce Pražského zpravodaje. Server iDNES.cz ale citoval vedoucího Pražského zpravodaje Aleše Fritschera, který to odmítl.

Policie vyšetřuje celý incident jako výtržnictví. „Na základě poskytnutých informací i analýzy dostupných videomateriálů vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví. Další průběh vyšetřování zatím nelze předjímat, v tuto chvíli nelze vyloučit i možné rozšíření právní kvalifikace nebo její případnou změnu,“ napsali policisté ve zprávě.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme