Karel Srba obžalován z plánování vraždy

Karel Srba, bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí, byl dnes obžalován z přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Spolu s ním státní zástupce viní i další čtyři podezřelé. Obžaloba zahrnuje i podezření z nedovoleného ozbrojování. Policie podle žalobce shromáždila dostatek důkazů o tom, že si Srba u své přítelkyně Evy Tomšovicové objednal vraždu novinářky Mladé fronty Dnes Sabiny Slonkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kauza Srba | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Srbovi se údajně nelíbily její články, ve kterých upozorňovala na Srbův velký majetek a podezřelé obchodní aktivity. Podle policie si vimperský podnikatel Michal Novotný najal na vraždu recidivistu Karla Rziepela zvaného Citrón. Ten ale spolupracoval s policií a pod jejím dohledem Novotného uvědomil o zdárném provedení vraždy, ačkoli čin nespáchal. Podnikatel pak informoval Tomšovicovou, která nakonec policii řekla, že hlavním objednavatelem vraždy byl Srba. Zřejmě na základě její výpovědi byl v létě zatčen.

"Podal jsem obžalobu na obviněné Karla Srbu, Evu Tomšovicovou, Michala Novotného, Petra Wolfa a Jiřího Slavíka pro trestné činy přípravy trestného činu vraždy - to se týká prvních čtyř jmenovaných - a pro trestný čin nedovoleného odzbrojování, což se týká posledního z jmenovaných," potvrdil Českému rozhlasu státní zástupce Barnabáš Liška.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Liška: Obžaloba Srby a dalších podána

Srbův obhájce Srby Miroslav Kříženecký ale trvá na nevině svého klienta a vyzval dokonce k potrestání státního zástupce. "Měl by být vzat k odpovědnosti ten, kdo tuto inscenaci neprokázané věci způsobil - státní zástupce a všichni, kdo se podíleli na obžalobě našeho klienta -, a měli by z toho být vyvozeny personální důsledky."

Navíc Srbovi advokáti chtějí dosáhnout toho, aby jejich klient byl souzen v Praze. Státní zástupce s tím ale nesouhlasí.

Martin Sobotka, Marika Táborská, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme