Žádám Vás, pane předsedo, abyste se zastal dobrého jména hnutí ANO. Přečtěte si dopis Šlechtové Babišovi

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) ve středu večer reagovala na kritiku, podle které ještě jako šéfka ministerstva pro místní rozvoj utrácela peníze za využívání služeb VIP salonků na letištích. Premiéru v demisi Andreji Babišovi (ANO) napsala otevřený dopis.

Praha (Aktualizováno: 21:04 16. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karla Šlechtová | Foto: Filip Jandourek

Šlechtová v dopisu premiéra žádá o to, aby zajistil oficiální vyhodnocení nákladů všech ministerstev v období minulé vlády na zahraniční i tuzemské pracovní cesty. Ministryně tvrdí, že od začátku působení ve své funkci „kladla na první místo ohled na ekonomické zájmy státu a ve všem svém konání se snažila v prvé řadě o chování dobrého hospodáře.“

Dopis je reakcí na informaci, kterou ve středu vydaly Lidové noviny. Podle nich Šlechtová utratila za 26 objednávek exkluzivního odbavení více než 310 000 korun. 

Je to kampaň Babišova deníku, nebudu ve vládě za každou cenu, říká po kritice Šlechtová

Číst článek

Šlechtová článek deníku označila za hon a kampaň proti její osobě. „Je mi to trochu líto, protože tyto noviny přece jen patří do svěřeneckého fondu pana předsedy vlády, za kterého já jsem kandidovala,“ řekla novinářům.

Premiér reaguje

Babiš v SMS zprávě sdělil, že kontrolu všem ministrům rád zadá. Překvapující je forma dopisu paní Šlechtové,“ podotkl.

Premiér ve středu ministryni na základě informací z novin zkritizoval. Její počínání označil za plýtvání.

Babiš před odletem na summit EU do Sofie a před zveřejněním dopisu Šlechtové novinářům řekl, že za články Lidových novin nemůže. „Každý dobře ví, že na to nemám žádný vliv,“ řekl.

V poslední době se začaly šířit spekulace, že Šlechtová nebude v nové vládě jako ministryně obrany pokračovat. Babiš nechtěl komentovat, zda mohou být informace o Šlechtové důvodem její neúčasti v další vládě.

mos, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme